Švietimo naujienos

2017-11-23

Programos „Neformalusis suaugusiųjų mokymasis šiuolaikinio šokio ritmu“ veiklos įpusėjo.

Šiuolaikinis šokis, skirtas Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, apjungė bendrai veiklai Skuodo rajono suaugusiuosius. Programos veiklos taip pat sutapo su visoje Lietuvoje vykstančiais suaugusiųjų mokymosi savaitės renginiais, kurie organizuojami lapkričio 20–26 dienomis.

Vykdomą projektą finansuoja Skuodo rajono savivaldybės administracija ir Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras, todėl mokymai dalyviams yra nemokami. Projekto „Neformalusis suaugusiųjų mokymasis šiuolaikinio šokio ritmu“ vykdytojas yra Skuodo informacijos centras.

Programos „Neformalusis suaugusiųjų mokymasis šiuolaikinio šokio ritmu“ tikslas - ugdyti rajono suaugusiųjų bendrąją kultūrą per šokio meną, sukuriant palankias mokymosi galimybes, sąlygas savirealizacijai. Šiam tikslui pasiekti yra įgyvendinami uždaviniai: įgyti teorinių žinių ir supratimo apie įvairaus žanro šiuolaikinį šokį, įgyti praktinių žinių mokantis šiuolaikinių šokių, suorganizuoti edukacinę išvyką pas profesionalius šokių dėstytojus teorinėms ir praktinėms žinioms pagilinti, skatinti partnerystę ir kurti bendradarbiavimo ryšius tarp suinteresuotų organizacijų ir institucijų.

Mokymo programa „Šiuolaikinio šokio ritmu“, skirta neformaliojo suaugusiųjų švietimo dalyvių bendrosioms ir papildomoms kompetencijoms įgyti.

Į organizatorių parengtą kvietimą rajono suaugusiems, atsiliepė ir aktyviai mokymuose dalyvauja: Skuodo „Bočiai“, Trečio amžiaus universiteto „Tau“ nariai, Atviro jaunimo centro darbuotojai, Skuodo kultūros centro etnografinio ansamblio „Vereta“ nariai, KASP Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės 304 pėstininkų kuopos kariai, jaunos mamos, Skuodo socialinių paslaugų šeimai darbuotojai, verslo, švietimo atstovai ir kiti pavieniai asmenys.

Dalyvaujantys suaugusiųjų mokymuose teigia, kad šokimas suteikia jiems daug gerų emocijų, lavinasi atmintis, lankstumas, stiprėja kūnas, ištvermė, muzikalumas, choreografinė atmintis. Šokant kartu su įvairaus amžiaus žmonėmis bendravimas tampa norma, plėtojasi socialiniai įgūdžiai, pagarba vienas kitam. Pertraukėlių metu dalyviai diskutuoja ne tik šokių temomis, bet vyksta pokalbiai apie lankytus koncertus, literatūrinius vakarus ir popietes. Taip bendraudami, šokėjai dar labiau susipažįsta vieni su kitais, netikėtai atsiskleidžia jų pomėgiai ir talentai.

Šokio pamokas ir repeticijas veda kompetentinga, darbo patirties su suaugusiais turinti mokytoja, šokių magistrė Rima Pielikė. Pasak mokytojos, mokymų metu yra taikomi įvairūs suaugusiųjų mokymo metodai, skatinantys besimokančiųjų kūrybiškumą, inovatyvumą, pasitikėjimą savimi ir gebėjimų atsiskleidimą. Po šokių pamokos, mokytoja, įsiklausydama į kiekvieno nuomonę, kartu su mokymo dalyviais įvertina ir aptaria pamoką. Išmokę šiuolaikinio šokio elementų bei sukūrę kompoziciją pagal Marijono Mikutavičiaus dainos žodžius „Pasveikinkit vieni kitus, juk tai daryti šitaip lengva“, mokymo dalyviai atliks masinį šokį. Anot mokytojos Rimos, norint padaryti ką nors nauja, visada reikia laiko, kantrybės ir visų besimokančiųjų susiklausymo. Bendra patirtis padėjo išsklaidyti nepasitikėjimą, susiformavo palanki nuostata mokymuisi. Pakilią ir džiugią nuotaiką mokymuose sukuria šokio mokytojos padrąsinimas, pagyrimas ir motyvavimas. Mokymosi akimirkas nuolat fiksuojame nuotraukose.

Vita Zaborienė, Skuodo informacijos centro metodininkė

Nuotraukos iš centro archyvo