Švietimo naujienos

2017-05-15

SUSITIKO SKUODO IR TELŠIŲ RAJONŲ TECHNOLOGIJŲ MOKYTOJAI

Gegužės 4 d. Skuodo rajono technologijų mokytojai turėjo galimybę apsilankyti Telšiuose - jau dvyliktus metus iš eilės vykstančios dizaino savaitės renginiuose bei dalintis patirtimis su Telšių miesto technologijų mokytojais Atžalyno progimnazijoje.

Saulėtas rytas ir kūrybinėmis idėjomis pasipuošęs Telšių miestas pasitiko naujų ieškojimų, kūrybos džiaugsmų, idėjų pasiilgusius Skuodo rajono technologijų mokytojus.

Lankėmės parodoje „TAUTINIS KOSTIUMAS. INTERPRETACIJOS“, kuri skirta 2017-iesiems – Tautinio kostiumo metams. Čia turėjome unikalią galimybę palyginti visuomenės skonių ir pažiūrų kaitą, panaudojant originalią vaizdinę medžiagą iš Lietuvos švietimo istorijos muziejaus Mikalinos Glemžaitės rinkinio, Lietuvos liaudies buities muziejaus, Kauno miesto muziejaus ir šiandien kuriančių dizainerių Ievos Ševiakovaitės ir Jolantos Rimkutės instaliaciją „Čia mano namai“. Interaktyvia edukacine paroda, siekiama paskatinti paieškas atsakymo į, pasirodo, vis dar aktualų klausimą: ką dėvėti šiandien, siekiant per rūbą atskleisti tautinę tapatybę?

Parodoje „EMOCIJA JUVELYRIKOJE“ eksponuojami VDA Telšių fakulteto Metalo meno ir juvelyrikos studijų programos studentų darbai, atlikti per kūrybines dirbtuves su juvelyre Anne Roolaht iš Estijos ir skulptoriumi Davidu Snoo Wilsonu iš Didžiosios Britanijos.

KONCEPTUALIOS AVALYNĖS PARODoje, pamatėme kūrybinius darbus, kurie sukurti 2017 m. kovo 20–22 d. VDA Telšių fakultete vykusiose kūrybinėse dirbtuvėse. Kūrybinių dirbtuvių „Konceptuali avalynė ir tradicinis amatas“ tikslas – supažindinti studentus su konceptualios avalynės kūrybos procesų galimybėmis, technikomis ir technologijomis.

Įdomu buvo ir tai , kad jaunieji dizaineriai savo darbus pristatė senamiestyje įsikūrusių kavinių , parduotuvių vitrinose bei Senojo turgaus aikštėje. Pasidžiaugę parodų ekspozicijų įvairove, unikalumu, sušildančiais širdį atradimais, dalyvavome Skuodo ir Telšių rajonų technologijų mokytojų metodinėje dienoje – integruotoje pamokoje „ TECHNOLOGIJŲ dalyko naujovės ugdymo procese“. Mokytojų susitikimas vyko Telšių „Atžalyno“ progimnazijoje. Turbūt nieko nuostabaus, kad kuriančio pedagogo fantazijos realizacija mokiniai. Todėl Telšių technologijų mokytojai turėjo puikią galimybę pristatyti kūrybinius mokinių darbus bei pasidalinti patirtimi apie inovacijas taikomas ugdymo procese. „Atžalyno“ progimnazijos technologijų mokytoja metodininkė, rajono technologijų mokytojų būrelio pirmininkė Jadvyga Martinkienė pristatė jaunųjų dizainerių sukurtų rūbų kolekciją. Mokytoja dalinosi patirtimi, kad jaunosios dizainerės jau keli metai kuria rūbų kolekcijas ir yra įvertintos už žaismingumą, kolekcijos vientisumą, elegantiškumą, natūralių medžiagų panaudojimą, rankdarbių puoselėjimą ir netradicines idėjas.

Mūsų rajono technologijų mokytojų metodinės grupės vardu kalbėjo bei dalinosi patirtimi technologijų būrelio pirmininkė metodininkė Laimutė Kriginienė. Ji kalbėjo ir apie tai, kad šiuolaikinių, žingeidžių ir motyvuotų vaikų pamojuodamas vadovėliu prieš nosį nebesudominsi. Sėkmingas ugdymo procesas neįsivaizduojamas be moksleiviams artimos veiklos – žaidimų, įžvelgė inovacijas ir problemas, su kuriomis susiduria technologijų mokytojai ugdymo procese. Įdomiausia buvo metodinės dienos pabaiga, kai patys mokytojai dalyvavome netradicinėje pamokoje – varžytuvėse „Kalk vinį“. Tačiau džiugu tai, kad pralaimėjusių nebuvo.

Už puikią dieną, kartu praleistą laiką, atrastas naujas idėjas, sumanymus, edukacinę programą esame dėkingi Skuodo švietimo skyriaus vyr. specialistei Renatai Kilijonienei. ir informacijos centro metodininkei Vitai Zaborienei.

Laimutė Kriginienė

Skuodo rajono technologijų mokytojų

metodinio būrelio pirmininkė, technologijų mokytoja metodininkė

Nuotraukos iš centro archyvo