Švietimo naujienos

2016-02-24

Seminaras „Naujosios mokinių kartos mokymosi ypatumai“

Vasario 17 d. Skuodo rajono Mosėdžio gimnazijoje lankėsi Dr. Aida Šimelionienė, Specialiosios pedagogikos ir psichologijos centro psichologė, kuri vedė seminarą apie Z kartos vaikus.

Lektorė atkreipė mokytojų dėmesį, kad dideliu iššūkiu šiandienos mokytojui tampa šiuolaikinė mokinių karta. Šios kartos gyvenimą formuoja internetas ir šiuolaikinės technologijos. Šiuolaikiniai mokiniai skiriasi ne tik savo mokymosi ir raidos ypatumais, bet ir komunikacija. Ši karta skiriasi nuo visų kitų, nes turi galimybę mokytis bet kur ir bet kada. Jiems mažiau patrauklus pamokų – paskaitų formatas klasėje, jie nori mokytis panaudojant naujausias technologijas, bet kurioje erdvėje. Naujajai kartai reikalingi iššūkiai, pastovus ir greitas grįžtamasis ryšys bei apdovanojimai. Taigi, keičiantis mokinių kartoms, keičiasi ir mokinių mokymosi ypatumai, o kartu ir šiandienių mokinių motyvavimas mokytis.

Šia mokymų programa buvo siekiama supažindinti pedagogus su esminiais šiuolaikinės mokinių kartos mokymosi ir raidos aspektais, ugdyti pedagogų gebėjimus pažinti ir pripažinti individualius šiuolaikinės mokinių kartos mokymosi ypatumus, atpažinti esminius šiuolaikinių mokinių mokymosi procesus, šiuolaikinių mokinių mokėjimo mokytis kompetencijos ugdymą. Mokymų metu daug dėmesio buvo skiriama praktikai ir individualių atvejų aptarimui. Psichologė pasidžiaugė parengtais namų darbais t.y. mokytojai į seminarą atėjo jau susipažinę su mokslo studija „Naujosios (Z) kartos vaiko mokymosi procesų esminių aspektų identifikavimas”.

Viena iš tyrėjų ir studijos autorių yra Dr. Aida Šimelionienė, todėl mokytojams buvo sudaryta galimybė diskutuoti, klausti, išgirsti apie autorės parengtas rekomendacijas, kurios išsamiai aprašytos dokumentuose. Refleksijos metu išaiškėjo, kad mokytojams buvo svarbu dalyvauti mokymuose, kuriuos vedė kompetentinga, profesionali lektorė. Džiugu, kad psichologė prieš ateidama į mokytojų auditoriją, pabendravo su mokiniais, jų tėveliais, atsakė į jiems rūpimus klausimus. Anot psichologės, tai pasitarnavo rezultatyviam darbui mokytojų auditorijoje. Seminaro dalyviai išreiškė norą dalyvauti tokio pobūdžio mokymuose, kurie būtų organizuojami sesijomis tam, kad įgytas žinias pritaikę praktikoje, vėliau gautų profesionalo konsultacijas.

Parengė Skuodo informacijos centro metodininkė Vita Zaborienė

Seminaro akimirkos Mosėdžio gimnazijoje