Turizmas

2019-03-04

Gido maršrutas "Lietuva prasideda nuo Skuodo"

Būsite supažindinti su žemaitiškiausiu rajonu visoje Žemaitijoje. Skuodas – vienas seniausių miestų pačiame Lietuvos pakraštyje, tai arčiausiai Latvijos sienos esantis miestas.

Šios ekskursijos tikslas – supažindinti su Skuodo miestu, jo istorija, objektais, ir jūs šios ekskursijos metu sužinosite kodėl Lietuva prasideda nuo Skuodo.

Keliausite pėsčiomis po Skuodo miestą. Pradžios taškas – autobusų stotis, vėliau praeisite savivaldybės pastatą, kur stovi vienintelis paminklas Lietuvoje savivaldos įkūrėjui. Toliau keliausite į kuršių motyvais restauruotą miesto aikštę, pamatysite seniausią Lietuvoje paminklą – Mūro kryžių (1567), namą kur jaunystėje dirbo Antanas Baranauskas, bei rezidavo P. Plechavičius. Kino pastatą, statytą 1938 metais ir kur tuo metu veikė naujausia aparatūra Lietuvoje.

Taip pat matysite Evangelikų-liuteronų, bei Romos katalikų bažnyčias. Praeisite malūną, tuo metu didžiausią Baltijos šalyse, pasuksite link Skuodo dvaro, kuriame šiomis dienomis yra įsikūręs muziejus, turėsite galimybę pasigrožėti Skuodo parku ir išbandyti Beždžionių tiltą, praeisite buvusią Skuodo pieninę – kurią ketinama paversti dvaru. Sužinosite kuo išskirtinis Skuodas buvo tarpukariu, ir ekskursija užsibaigs prie Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos.

Ekskursijos trukmė apie 2,5 valandos, bus praeita 2,6 km.

Galimi ir trumpesni ekskursijos variantai.

Skuodas puikuojasi daugybe pavyzdingų sodybų bei drąsiai gali būti vadinamas vienu pavyzdingiausiai tvarkomų miestų ne tik Žemaitijoje, bet ir Lietuvoje, eidami pasidairykite į jas.

Tad visi linksmai ir energingai eisite pasižvalgyti po Skuodą.