Švietimo naujienos

2017-11-28

Renginys Lietuvos gimtadieniui ir suaugusiųjų mokymosi savaitei paminėti

Mokymo programa „Šiuolaikinio šokio ritmu“, skirta neformaliojo suaugusiųjų švietimo dalyvių bendrosioms ir papildomoms kompetencijoms įgyti.

Šia programos veikla buvo siekiama atkreipti dalyvių, taip pat visų rajono gyventojų dėmesį, kad minint Šimtmetį, norime sutelkti Skuodo rajono žmones švęsti atkurtos Lietuvos gimtadienį, skatinti didžiuotis savo valstybe ir būti svarbiais, aktyviais savo šalies gyvenimo dalyviais. Džiugu, kad prie bendro šokio, kuris skirtas Lietuvos gimtadieniui ir, kuris įsipynė į visoje Lietuvoje vykstančius suaugusiųjų mokymosi savaitės renginius, prisijungė Skuodo rajono suaugusieji.

Lapkričio 25-osios rytas prasidėjo linksmai, nuotaikingai, bet verčiančiai susimąstyti ir susikaupti prieš pagrindinį renginio akcentą – bendrą Flashmob'o šokį, parengtą pagal šiuolaikinio šokio kompoziciją ir M. Mikutavičiaus žodžius „Pasveikinkit vieni kitus, juk tai daryti šitaip lengva“. Spalvotos šokėjų pirštinės (geltona, žalia, raudona) simbolizavo Lietuvos trispalvę. Smagi, judri veikla visus dalyvius apjungė bendram įspūdingam pasirodymui. Gerajai mokymosi patirčiai pristatyti buvo pasirinkta netradicinė aplinka - Skuodo autobuso stotis, kur ir buvo sušoktas šiuolaikinis šokis.

Visi dalyviai buvo labai geros nuotaikos, dėkojo vieni kitiems už atliktą šokį šiltu apkabinimu, pozavo filmuojami ir fotografuojami. Jautėsi reikšmingi, būdami šio gražaus ir gausaus būrio nariais. Bendram tikslui pasiekti prisijungė apie 80 skirtingo amžiaus suaugusiųjų. Prie masinio šokio organizavimo prisidėjo ir savanoriai, kurie fiksavo netradicinį renginį filmuodami ir fotografuodami bei dalindamiesi šio renginio akimirkomis socialiniuose tinkluose.

Žiūrovams gražu buvo žiūrėti į spalvingą ir smagų reginį. Nedrąsūs renginio stebėtojai ir praeiviai turėjo galimybę veiksmą stebėti iš šalies.

Naudinga buvo ir tai, kad renginio metu skirtingų profesijų, amžiaus, pomėgių suaugusieji turėjo galimybę susitikti ir pasidalinti mokymosi veiklos praktika. Pasirodymas taip pat visus kvietė gyventi su gera nuotaika, judėjimu, nes tai – neatsiejama mūsų sveikatos dalis.

Pakalbinti skuodiškiai sakė, kad renginys jiems labai patiko. Patiko, kad šiuolaikinis šokis buvo masinis, puikiai organizuotas ir pristatytas vietos bendruomenei. Tai trumpas, lengvas pasirodymas, tiesiog šventė visiems.

Sulaukta didelio susidomėjimo, vyravo nuostaba, džiaugsmas ir pasididžiavimas tokia išradinga ir šaunia idėja, kurią ilgai puoselėjo Skuodo informacijos centro direktorė Gražinitė Jokšienė. Anot idėjos sumanytojos, tik aktyvūs žmonės, jų pritarimas ir pagalba, padėjo įgyvendinti šį sumanymą. Projekto vykdytojams - Skuodo informacijos centrui buvo svarbu organizuoti ir koordinuoti šį procesą. Sukurtas video filmukas viešins ir įtvirtins šią bendrą suaugusiųjų veiklą.

Pasidžiaugta smagiai ir turiningai praleistu laiku, įgyta patirtimi, žiniomis bei vis stipriau besiformuojančia samprata, kad siekti nuoseklios neformaliojo suaugusiųjų švietimo plėtros, sudarančios prielaidas suaugusiųjų mokymuisi visą gyvenimą. Projekto įgyvendinimas taip pat grindžiamas visuomeniškumo ir savanoriškos veiklos principais. Projektą finansuoja Skuodo rajono savivaldybės administracija ir Kvalifikacijų ir profesinio mokymo plėtros centras. Džiaugiamės, kad programos veiklos tęsiasi, kuriose aktyviai dalyvauja Skuodo rajono suaugusieji.

Akimirkos iš renginio (R. Ronkaitienės nuotraukų archyvo)

Vita Zaborienė,

Skuodo informacijos centro metodininkė